Лалана се завръща за Ливърпул

Един от основните футболисти на Ливърпул през този сезон – Адам Лалана поднови тренировки с първия тим на „червените“. Полузащитникът пропусна последните три двубоя на „мърсисайдци“, след като на 15 ноември получи травма в контролата на Англия срещу Испания на „Уембли“. Вчера Лала...

Още

Ман Сити Ливърпул със спектакъл на бързи обороти на "Етихад"

Манчестър Сити и Ливърпул изиграха атрактивен мач на "Етихад", като срещата завърши 1:1. Двубоят се игра на бързи обороти от първата до последната минута и бе изпълнен с множество положения. И двете попадения паднаха през второто полувреме. Джеймс Милнър откри от дузпа, а Серхио Агуеро изравни. Аржентинецът обаче се отчете и с няколко пропуска. Мърсисайдци също имаха великолепни възможности, като най-добрата бе пропусната от Адам Лалана, който направи уникален пропуск, пишат от Sporta.bg.  Резултатът не е приятен и за двата отбора, които останаха трети и четвърти в класирането. Той облагодетелства Тотнъм, който днес спечели и има две точки аванс пред Сити, и Манчестър Юнайтед, който изостава с четири точки от Ливърпул, но е изиграл два мача по-малко. Двата отбора започнаха срещата в бясно темпо. Те се опитваха да атакуват при всяка възможност, като топката не се задържаше в средата на терена. С оглед на темпото обаче реални голови положения липсваха. Под изсипващия се над Манчестър силен дъжд "гражданите" се опитваха да упражнят натиск и да бъдат агресивни. Това обаче водеше до грешни отигравания в завършващата фаза на атаката. По подобен завършваха и опитите за бързи контраатаки на мърсисайдци. В 20-ата минута атака на висока скорост на Сити доведе до първата по-добра възможност. Стърлинг напредна и намери Сане, който опита да изведе съотборник в наказателното поле, Миньоле отклони топката и тя се озова в Давид Силва. Испанецът стреля от отлична позиция, но не уцели вратата. Защитата на домакините не се ориентира добре в 24-ата минута и Садио Мане открадна топката и се откъсна. Той излезе сам срещу Кабайеро, но не успя да отправи удар и вратарят го блокира. Постепенно агресията на Сити намаля и Ливърпул започна да се чувства по-комфортно на "Етихад", като владееше повече топката. Отборът на Юрген Клоп стигна до няколко ситуации пред вратата на Кабайеро, но не и до нещо повече. Пробив на Вайналдум в наказателното поле, неточен удар на Коутиньо от добра позиция и удар с глава на Матип след центриране на Милнър бяха по-опасните положения. Давид Силва бе изведен отлично в 39-ата минута и пусна успоредно на голлинията към Стърлинг, който пред опразнената врата се размина с топката под натиск от Милнър, а Фернандиньо също не успя да насочи топката към мрежата. Ливърпул отговори с хубав удар на Фирмино и добро спасяване на Кабайеро. Дъждът бе спрял и за началото на второто полувреме вече небето се изчисти. Ливърпул започна по-силно и още две минути след почивката имаше шанс да открие резултата. Лалана намери Мане в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Стоунс. Малко по-късно мърсисайдци поведоха. Роберто Фирмино се оказа напълно непокрит и сам срещу Кабайеро. Клиши го настигна и направи неумел опит да го спре, като го изрита, Фирмино падна и съдията отсъди дузпа. Джеймс Милнър бе точен от бялата точка и изведе гостите напред. "Гражданите" опитоха веднага да отговорят и стигнаха до опасен удар на Джон Стоунс с глава след ъглов удар. Бранителят обаче стреля неточно от добра позиция. Отборът на Гуардиола се хвърли в атаки, но това оставяше големи пространства отзад. След час игра Коутиньо изведе Фирмино сам срещу Кабайеро. Бразилецът обаче стреля слабо и Кабайеро спаси. Натискът на Сити даде резултат в 69-ата минута. Тогава Де Бройне намери Агуеро в наказателното поле с ниско центриране. Нападателят бе изпуснат от защитата на гостите и засече топката в мрежата за 1:1. Шест минути по-късно тимът на Гуардиола като по чудо не поведе. Агуеро отново се измъкна от отбраната на съперника, като финтира в наказателното поле. Аржентинецът обаче загуби контрол и не успя да отправи удар. В разбъркването топката се озова в Де Бройне, който можеше да се цели в опразнената част на вратата, но намери гредата. Темпото продължи да е невероятно, като атаките се редяха към двете врати. Десет минути преди края Адам Лалана направи уникален пропуск. Вайналдум изведе Фирмино, който свали за Лалана, а английският национал трябваше само да насочи топката към мрежата от шест метра, но сякаш уверен, че вече е вкарал, той не уцели топката и провали атаката. Агуеро получи нова отлична възможност в 87-ата минута. Той стреля към близкия удар след подаване на Сане, но не намери вратата. Кун пропусна още по-добър шанс в 91-ата минута. След прекрасен пробив на Де Бройне той вдигна топката към далечната греда и намери крака на аржентинеца. Агуеро стреля от въздуха и прати кълбото високо над вратата. МАН СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 1:1 0:1 - Милнър (51-д) 1:1 - Агуеро (69)

"Ливърпул" с ценен успех над "Уест Бромич"

"Ливърпул" победи с минималното 1:0 като гост "Уест Бромич" в среща от 32-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача вкара Роберто Фирмино с глава в продължението на първата част. Така футболистите на Юрген Клоп вече заемат третото място с 66 точки, но само две повече от четвъртия "Манчестър Сити"."Уест Бромич" започна силно мача, но не успя да създаде реална голова ситуация пред Симон Миньоле. В 15-ата минута "Ливърпул" бе близо до откриване на резултата, но Фирмино стреля встрани от вратата след извеждащо подаване на Котиньо. Домакините отвърнаха почти веднага. Насер Шадли бе оставен непокрит, но в последния момент Фирмино му попречи да нанесе решителен удар. В 36-ата минута Ливърмор изведе Робсон-Кану сам срещу Миньоле, но той стреля слабо в ръцете на вратаря. Роберто Фирмино даде аванс на Ливърпул в допълнителната минута на първото полувреме, след като отблизо прати топката в мрежата на Фостър. Лукаш Лейва отклони топката след центриране от фаул и Фирмино с глава не сбърка.След подновяването на играта и двата отбора тръгнаха агресивно към вратата на противника. Ливърпул първо бе близо до втори гол. В 59-ата минута Фирмино намери Милнър в наказателното поле и той стреля над гредата.Атаките на Уест Бромич бяха хаотични и чистите положения за момчетата на Тони Пюлис липсваха. Все пак в 81-ата минута Соломон Рондон изведе Мат Филипс сам срещу Миньоле, но полузащитникът стреля в тялото на вратаря. Домакините продължиха да натискат, но Ливърпул бе по-близо до нов гол в 92-ата минута. Резервата Алберто Морено открадна топката след ъглов удар за УБА. Вратарят Фостър се бе включил напред и вратата му бе празна. Морено напредна и вместо да комбинира със свой съотборник стреля от дистанция и не улучи вратата.

Ливърпул надделя над Арсенал на „Емиратс”

Ливърпул постигна впечатляваща победа при гостуването си на Арсенал на старта на Висшата лига. На „Емиратс” мърсисайдци се наложиха с 4:3 в голово шоу, което остави без дъх близо 60 000 зрители по трибуните, съобщи БГНЕС. В герой за победителите се превърна бразилецът Фелипе Коутиньо, който се разписа на два пъти в 45-ата и 56-ата минути. По едно попадение пък добавиха Адам Лалана (49’) и новото попълнение Садио Мане (63’). За тима на Арсенал, който днес бе без голяма част от своите титуляри, се разписаха Тио Уолкът (31’), Алекс Окслейд-Чембърлейн (64’) и Калъм Чеймбърс (75’). Иначе началото на двубоя въобще не предвещаваше подобен развой. Двата тима изиграха много равностойно първо полувреме, през което си размениха по едно попадение. В 29-ата минута главният арбитър на срещата Майкъл Оливър отсъди дузпа в полза на Арсенал за нарушение на Алберто Морено срещу Тио Уолкът. Потърпевшият застана зад топката, но ударът му бе спасен от Симон Миньоле. Само минута по-късно обаче Уолкът се реваншира за пропуска си. Нападателят бе изведен чудесно от Алекс Иуоби и с диагонален шут матира стража на Ливърпул за 1:0. Отговорът на гостите дойде в края на полувремето. В 45-ата минута звездата на мърсисайдци Фелипе Коутиньо изравни след изключително изпълнение на пряк свободен удар от близо 30 метра. Само четири минути след подновяването на играта играчите на Юрген Клоп стигнаха до пълен обрат след гол на Адам Лалана, който се разписа след асистенция на новото попълнение Жоржиньо Вайналдум. Вдъхновената игра на Ливърпул продължи и в 56-ата минута резултатът вече бе 1:3 в тяхна полза след втория гол на Коутиньо в мача. Бразилецът засече остро центриране на Натаниел Клайн и от няколко метра и с мощен шут простреля Петър Чех. Малко след това мърсисайдци бяха близо и до четвърто попадение, но именно Чех се намеси решаващо, парирайки удар на Коутиньо. Чешкият страж обаче бе безпомощен в 63-ата минута, при която дебютиралият с екипа на Ливърпул Садио Мане премина като на шега през защитата на домакините и с техничен удар вкара за 1:4. Въпреки шока Арсенал отговори мигновено и буквално минута по-късно резултатът бе намален. Точен за „топчиите” бе резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн, който се разписа малко, след като се появи на терена. Провокиран от негативния резултат Арсен Венгер пусна в игра новото попълнение Гранит Джака, както и Санти Касорла като това определено подобри представянето на лондончани. В 75-ата минута именно центриране на Касорла от пряк свободен удар доведе до трети гол за Арсенал. В негов автор се превърна Калъм Чеймбърс, който с глава вкара за 3:4, с което върна и надеждите на своя тим, че може да стигне поне до равенството. Това обаче не се случи и Ливърпул заслужено стартира с победа новата кампания в Премиършип. /БГНЕС

Ливърпул се подигра с Уотфорд

Ливърпул продължава с невероятното си представяне от началото на сезона и след победата с 6:1 у дома над Уотфорд вече е лидер във Висшата лига.  Тимът на Юрген Клоп разнищи “стършелите” у дома и вкара три гола още през първото полувреме. “Червените” можеха да реализират и още. Въпреки това тимът е на първо място в класирането с 26 точки, пред Челси 25, а Манчестър Сити и Арсенал имат по 24.  Ливърпул започна много силно срещата и още от първите минути се видя, че гостите няма да успеят да се противопоставят. Фирмино, Коутиньо и Милнър обаче пропуснаха от изгодни ситуации.  Така се стигна до 27-та минута, когато при заучено положение след ъглов удар Коутиньо центрира от лявото крило, а Мане с глава отклони топката в далечния ъгъл. Това беше 5-ти гол на сенегалеца от началото на сезона и 4-ти в последните 8 мача.  Само след още три минути Ливърпул вече водеше с два гола. При бърза атака Фирмино комбинира с Коутиньо, който с премерен удар от границата на наказателното поле направи 2:0. Така бразилецът вече е замесен в 8 гола на Ливърпул в последните 7 мача - 3 гола и 5 асистенции.  В края на първото полувреме Емре Джан довърши гостите. Лалана достави прекрасно центриране от дясното крило, а германският национал много технично с глава насочи топката в обратния ъгъл. Така Джан вкара гол във втори пореден мач за първи път в кариерата си.  “Стършелите” започнаха по-добре второто полувреме, но Ливърпул па...

„Манчестър Юнайтед“ с клубен антирекорд при 0:0 с „Ливърпул“

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ регистрира клубен антирекорд при гостуването на „Ливърпул“ в осмия кръг – 0:0. Гостите са притежавали топката в едва 34 процента от игровото време и по този показател това е най-малкото владеене от тях в ерата на Висшата лига.  С поделената точка „Ливърпул“ е на четвърто място след осмия кръг със 17 точки, а „Манчестър Юнайтед“ е 7-ми с 14 т. Мениджърът на „Ливърпул“ Юрген Клоп остана недоволен: Не играхме достатъчно добре. Започнахме нелошо, но не бяхме достатъчно смели срещу отбраната на съперника. Липсваше ни спокойствие. Съперникът има определен стил на игра и ние трябва да го приемем, да го уважаваме, но и да се нагодим към него. Не искам да играем по този начин. Поне взехме точка, така че това не е най-лошият резултат на света. Жозе Моуриньо, мениджърът на гостите, каза: Вие в медиите много обичате „Ливърпул“. Те са добър отбор, но не са последното от чудесата на света, както вие се опитвате да ги изкарате. Този резултат не бе най-желаният и от двата тима, но аз бих го нарекъл позитивен. Попречихме на пряк конкурент да спечели три точки на свой терен, което не е никак лошо. Мачът бе труден и за двата отбора, но мисля, че за „Ливърпул“ бе по-труден, отколкото за нас. Ние контролирахме срещата в тактическо и в емоционално отношение. Това бе може би най-тихият „Анфийлд“, на който съм бил досега, а очаквах точно обратното.

"Ливърпул" с равен у дома, остава трети в Англия

Съставът на "Ливърпул" завърши 2:2 на собствен терен с един от аутсайдерите във Висшата лига на Англия "Уест Хям" и остана на 3-о място в класирането, но вече на 6 точки от лидера "Челси". Лондончани са начело с 37 точки, "Арсенал" има 34, а "Ливърпул" е с 31. Адам Лалана даде аванс на Ливърпул само след 5 минути игра, но два бързи гола в средата на второто полувреме на Димитри Пайе и на Михаил Антонио обърнаха хода на срещата. Белгийският нападател Дивок Ориги възстанови равенството за 2:2 4 минути след началото на второто полувреме. Джордан Хендерсън пък пропусна най-чистото положение за победен гол на "Ливърпул", воден от Юрген Клоп и така тимът се задоволи с равенството.

"Манчестър Сити" и "Ливърпул" с квоти за Шампионската лига, шампионът "Челси" отново убедителен

Манчестър сити и Ливърпул взеха последните квоти за Шампионската лига в последния ден от сезона в Англия, докато Арсенал излезе от топ 4 за първи път от 20 години насам. Сити разгроми с 5:0 като гост Уотфорд и си гарантира 3-ото място. Ливърпул отнесе с 3:0 изпадналия Мидълзбро и зае 4-ата позиция, която обаче го праща поне на едно предварително препятствие. Червените от Анфийлд изпревариха с 1 точка Арсенал, който победи с 3:1 на собствен терен Евертън. Карамелите останаха рано-рано с 10 човека, но въпреки това мястото им в Лига Европа. Шампионите от Челси разгромиха друг изпаднал отбор Съндърланд с 5:1, докато вицешампионите от Тотнъм продължиха с головата фиеста и този път разбиха със 7:1 Хъл Сити като гости. Хари Кейн записа хеттрик срещу името си и стана голмайстор на първенството с 28 попадения. Манчестър Юнайтед, Уест Хям, Суонси и Стоук Сити записаха победи в последния ден от сезона, докато Лестър завърши кампанията с равенство 1:1 срещу Борнемут. Юнайтед е сигурен участник в Лига Европа догодина, но тимът може да се изкачи и в Шампионската лига при успех в тазгодишното издание на втория европейски турнир. Арсенал остана още в началото на мача, при 1:0 в своя полза, с десет души на терена заради червен картон на Лоран Кошчелни. Това е пета поредна победа за артилеристите, но тя не се оказа достатъчна. Ектор Бейерин откри резултата, а Алексис Санчес покачи на 2:0 след подаване на Дани Уелбек. Ромелу Лукаку намали дефицита на своите след почивката от дузпа. Но точно изпълнение на Аарън Рамзи в добавеното време оформи крайното 3:1. Джорджинио Вайналдум откри резултата за Ливърпул секунди преди края на първото полувреме. Фелипе Коутиньо и Адам Лалана добавиха две попадения през второто полувреме. Гостите от Северна Англия не успяха да се разпишат и изпадат като отбора, реализирал най-малко голове в цялата Лига. Но победата на Ливърпул не бе достатъчна, за да изпреварят Манчестър Сити, който стигна до първо попадение още в 5-ата минута чрез Венсан Компани. Два гола на Серхио Агуеро и един на Фернандиньо до края на първата част покачиха преднината на гостите на 4:0. Габриел Жезуш в 58-ата минута оформи крайното 5:0. Два гола в добавеното време на Миши Башуай оформиха разгрома на Съндърланд при гостуването на Стамфорд Бридж. Хави Манкийо откри резултата в 3-ата минута за гостите, но до почивката Вилиан изравни. През втората част Еден Азар и Педро Родригес в рамките на 15 минути направиха резултата 3:1.

"Ливърпул" победи "Кристъл Палас" и се изравни с "Манчестър Сити" и "Арсенал" на върха в класирането

"Ливърпул" победи "Кристъл Палас" с 4:2 като гост в мач от 10-ия кръг на Висшата английска футболна лига. "Мърсисайдци" се изравниха на върха по точки с "Манчестър Сити" и "Арсенал", които по-рано също спечелиха своите срещи от кръга. Пет от головете на "Селхърст Парк" паднаха през първото полувреме, като четири от тях бяха отбелязани от централни защитници с глава. Двата отбора набързо си размениха голове, като Емре Джан откри за "Ливърпул" в 16-а минута, а Джеймс Макартър изравни за "Кристъл Палас" 2 минути по-късно. Деян Ловрен отново изведе "Ливърпул" в резултата в 21-а минута, а Макартър с втория си гол възстанови равенството - 2:2. Минута преди почивката Жоел Матип вкара за 3:2 за "Ливърпул", а в 71-а минута Роберто Фирмино затвърди успеха с четвърти гол за гостите.