07.12.2016

Жена почина на място след като градски автобус я блъсна в Пловдив

Автобус на градския транспорт в Пловдив уби жена на пешеходна пътека. Инцидентът стана на едно от  най-натоварените кръстовища в район „Южен”. При удара жената е загинала на място. Шофьорът твърди, че е тръгнал на зелен сигнал на светофара, за да направи ляв завой на кръстовището и не е видял пешеходката, пише Нова телевизия. Според него, тя е паднала на земята, преди да бъде прегазена. В същото време хора от района твърдят, че  жената е била блъсната от друга кола и след това се е озовала под гумите на автобуса. От полицията ще изземат записите от охранителните камери в района.  Автобус на градския транспорт в Пловдив уби жена на пешеходна пътека. Инцидентът стана на едно от  най-натоварените кръстовища в район „Южен”.

Още

Правителството прехвърли на общините Пловдив и Варна държавните акции от „Международен панаир Пловдив“

Правителството прехвърли безвъзмездно на общините Пловдив и Варна собствеността върху притежаваните от държавата акции от капитала на „Международен панаир Пловдив“ АД, гр. Пловдив, съобщиха от пресцентъра на Министерски съвет.  Община Пловдив получава 11 607 385 броя акции, представляващи 20,63% от капитала на „Международен панаир Пловдив“ АД,

Срещите ЦСКА- София – „Локомотив“ (Пловдив) и „Ботев“ (Пловдив) – „Левски“ пряко по "Хоризонт"

Срещите  ЦСКА- София – „Локомотив“ (Пловдив) и „Ботев“ (Пловдив) – „Левски“ от 12-тия кръг на Първа професионална футболна лига ще бъдат излъчени пряко по програма „Хоризонт“. 29.10.16  - 17:30 - ЦСКА-София  -:-  "Локомотив" Пд /срещата ще се предава пряко по програма „Хоризонт“/ 29.10.16 -  20:00 - "Берое"  -:-  "Монтана" 30.10.16 - 17:30  - "Ботев" Пд  -:-  "Левски" /срещата ще се предава пряко по програма „Хоризонт“/ 30.10.16 -  20:00 -  "Черно море"-:-  "Нефтохимик" 31.10.16 -  20:00 -  „Пирин"  -:-  "Верея" Резултатите от завършилите два мача "Локомотив" (Горна Оряховица) - "Славия" – 1:0 "Дунав"  -  "Лудогорец" – 3:5 Временно  класиране: 1. „Лудогорец“ - 28 точки 2. „Левски“ – 27 точки 3. ЦСКА-София – 21 точки 4. „Черно море“ – 20 точки 5. „Дунав“ (Русе)- 19 точки 6. „Ботев“ (Пловдив) – 17 точки 7. „Берое“  - 13 точки 8. „Славия“ – 13 точки 9. „Пирин“ – 13 точки 10. „Локомотив“ (Пловдив)- 13 точки 11. „Верея“ – 11 точки 12. „Локомотив“(Горна Оряховица) – 11 точки 13. „Нефтохимик“ (Бургас) – 8 точки 14. „Монтана“ - 5 точки

Кабинетът прехвърли на общините Пловдив и Варна държавните акции от „Международен панаир Пловдив“

 Правителството прехвърли безвъзмездно на общините Пловдив и Варна собствеността върху притежаваните от държавата акции от капитала на „Международен панаир Пловдив“, съобщи правителственият пресцентър. Община Пловдив получава 11 607 385 броя акции, представляващи 20,63% от капитала на „Международен панаир Пловдив“, а община Варна – 16 314 400 броя акции, които са 29% от капитала на дружеството. Прехвърлянето на акциите е свързано със стремежа да се създадат условия за по-гъвкава и ефективна търговска политика, която да улесни достъпа на български стоки до международните пазари, както и да бъде увеличено международното участие в проявите на панаира, с цел привличането на инвестиции в България.

Правителството прехвърли панаира в Пловдив на общините Пловдив и Варна

Община Пловдив получава 20,6% от капитала на дружеството "Международен панаир Пловдив" АД, а Варна - 29%

Днес Пловдив гори, утре в Пловдив ще се строи

"Дневник" публикува отворено писмо от неправителствената организация "Спаси София" за пожара в тютюневите складове в Пловдив. Заглавието и акцентите са на редакцията. Духът на градовете ни си отива. Късче по късче и парцел по парцел. Пожарите на това бездушно отношение към градската среда (ще) идват в много форми – буквални и метафорични. Вчера пламнаха тютюневите складове на Пловдив, едни от малкото опазени образци на индустриалната ни архитектура. Същите онези складове, за които...

27 българи ще участват на eвропейското първенство по кану-каяк в Пловдив по кану-каяк в Пловдив

27 състезатели ще представляват България на европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки и младежи и девойки до 23 години, което ще се проведе от 14 до 17 юли в Пловдив. За шампионата на Стария континент пристигат общо около 750 спортисти от 35 държави. Най-сериозни надежди за отличие при младежите се възлагат на кануиста Ангел Кодинов,

Есенен салон на изкуствата в Пловдив

Община Пловдив представи пълната програма на Есенния салон на изкуствата този септември в Пловдив. 2 септември Античен театър  20:00 ч. Официално откриване на Есенния салон на изкуствата Пловдив, 2016 Концерт на GIPSY 4 EVER Новият проект на бившите звезди от „Джипси кингс“ 26 август – 27 септември Античен театър Opera Open, 2016 – Есен 26 август 21:00 ч. „Йосиф и фантастичната му пъстра дреха“ Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър и Тим Райс Диригент Страцимир Павлов Режисьор Светозар Донев Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Варна 30 август 20:30 ч. „Исус Христос суперзвезда“ Рок опера от Андрю Лойд Уебър и Тим Райс с участието на Наско от БТР и Християна Лоизу Диригент Константин Добройков Сценична среда Боряна Сечанова Хор и оркестър на Държавна опера – Пловдив 8 септември 20:00 ч. „Кармен“ – Жорж Бизе Диригент Диан Чобанов Режисьор Мария-Елена Мексия Солисти: Виолета Радомирска, Ивайло Михайлов, Евгения Ралчева, Петър Данаилов и др. Балет, хор и оркестър на Държавна опера – Пловдив 15 септември 19:30 ч. „Тоска“ – Джакомо Пучини Международен проект с участието на солисти от Матера (Италия) Диригент Леонардо Куадрини Солисти: Росана Потенца, Франческо Дзингариело, Стефано Мео Хор и оркестър на Държавна опера – Пловдив 27 септември 19:30 ч. „Една нощ във Венеция“ – Йохан Щраус Режисьор Светозар Донев Солисти, хор и балет на Национален музикален театър „Стефан Македонски“ Оркестър на Държавна опера – Пловдив 1 – 6 септември  Летен театър 18:00 – 23:00 ч. Осми PolineROOOCK fest Повече информация за програмата на: www.polineroplace.com 1 септември Концерт на групите Поморианс, Уикеда, Светльо Хиподилски, Обратен ефект, Холера 2 септември Концерт на група Кикимора със специалното участие на Йорн Ланде 3 септември Концерт на група Wild Rose, Гърция 4 септември Вечер на пловдивския рок от 70-те и 80-те 5 септември Концерт на младежки рок групи от Пловдив 6 септември Концерт на група Тангра 1 – 21 септември 9-и симпозиум Арт колаж Пловдив‚ 2016 Куратор Маргарита Джарова Участници: Албена Михайлова, Никола Певичаров, Александър Филев, Борис Богданов, Иван Чакъров, Цветана Димитрова, Яна Василева, Славчо Славчев, Ирена Иванова, Нели Гочева, Иво Бистрички, Мартина Караиванова 1 септември Изложбена зала на ДПХ ул. „Гладстон“ № 32 16:30 ч. Откриване на изложба 1 – 30 септември Стария град Национални есенни изложби Пловдив, 2016 „Огледало“ Куратор доц. д-р Галина Лардева 1 септември Балабанова къща 18:00 ч. Официално откриване на изложбите Участници: Балабанова къща Милена Цочкова – живопис и рисунка Андрей Градечлиев – фотографики и рисунки Яна Стойчева – живопис Ясен Панов – колаж Къща Хиндлиян Стела Василева – рисунка и обект Евелина Петкова – скулптура Иван Кюранов – фотография ГХГ, експозиция „Мексиканско изкуство“ Милена Бочукова – скулптура Деян Янев – живопис Съпътстваща програма 9 септември Дом на Киното „Лъки синема“ 19:00 ч. Предпремиера на документалния филм „Дистанция“ Режисьор Албена Михайлова 17 септември къща Хиндлиян 11:00 – 14:00 ч. Уъркшоп „Работилница за разбиране“ и фотоконкурс „Моето огледало“ Водещи: Мария Димчева и Дарина Бойкина Национални есенни изложби – Нощ/Пловдив 2016 Програма „Музеи и галерии“ 23 септември Стартира от Балабановата къща 20:00 – 21:00 ч. Kураторски тур на доц. д-р Галина Лардева Балабанова къща 21:00 – 21:30 ч. Среща-разговор с Ясен Панов – колаж къща „Хиндлиян“ 21:30 – 22:00 ч. Среща-разговор с Иван Кюранов къща „Хиндлиян“ 22:00 – 22:30 ч. Среща-разговор със Стела Василева – рисунка и обект къща „Мексиканско изкуство“ 22:30 – 23:00 ч. Среща-разговор с Деян Янев – живопис 24 септември Стартира от Балабановата къща 20:00 – 21:00 ч. Кураторски тур на доц. д-р Галина Лардева  къща „Мексиканско изкуство“ 21:00 – 21:30 ч. Среща-разговор с Милена Бочукова – скулптура къща „Хиндлиян“ 21:30 – 22:00 ч. Среща-разговор с Евелина Петкова – скулптура Балабанова къща 22:00 – 22:30 ч. среща-разговор с Яна Стойчева – живопис Национални есенни изложби – Нощ/Пловдив, 2016 Детска програма 24 септември къща „Хиндлиян“ 16:00 – 20:00 ч. Втори семеен шахтурнир „Старият Пловдив“ 1 – 30 септември Старинен Пловдив Къща Недкович Синя зона „12 години -12 автори в Недкович“ Куратор Тихомир Витков Участници: Миню Бонев,Петкан Наков, Иван Василев, Аделина Алексиева,Тихомир Витков, Паола Стоева, Надежда Белева, Никола Русев, Мариана Маринова, Цветелина Цонева, Васко Василев,Иван Велчев -Йово 1 септември 17:00 ч. Официално откриване на изложбата на художници в неравностойно положение 1 септември – 30 ноември Първо студио на Радио Пловдив 19:00 ч. Камерна сцена Пловдив Програмата включва 4 концерта. Повече информация на: www.facebook.com/ChamberScenePlovdiv 2 – 6 септември ХХII Международен кукленотеатрален фестивал „Двама са малко – трима са много“ &“TheatAir 2016” Подробна програма може да намерите на: www.pptheatre.com,https://www.facebook.com/theatair/ Всички прояви на открито са безплатни, а всички спектакли в зала са с платен вход. 2 септември ул. „Княз Александър І“ до Градска художествена галерия 17:00 ч. „Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“ Градска художествена галерия ул. „Княз Александър І“ № 15 17:30 ч. Откриване на изложба „70-ти юбилеен сезон на Държавен куклен театър Пловдив“ терасата на „Арена“ до Римски стадион 18:30 ч. Музикален сет с Джипси Джаз сцена Куклен театър Пловдив 19:00 ч. Официално откриване на фестивала „Дама Пика“ – премиерен спектакъл на ДКТ Пловдив стълби „Каменица“ 19:30 ч. „Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO 3 септември сцена Куклен театър Пловдив 11:00 ч. „Полицаят Артър и неговият кон Хари“– спектакъл на ДКТ Бургас Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 11:00 ч. „Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“ Камерна зала Драматичен театър 16:00 ч. „Патето, смъртта и лалето“ – спектакъл на Куклен театър Любляна, Словения пл. „Ст. Стамболов“ 17:00 ч. „Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия пл. „Ст. Стамболов“ 18:00 ч. „Фолклорна магия“ – спектакъл на ДКТ Стара Загора до Римски стадион 18:30 ч. Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия пл. „Ст. Стамболов“ 19:00 ч. „Поко Льоко“ – улично цирково шоу на цирк„ Де Ла Люлин“ сцена Куклен театър Пловдив 19:00 ч. „Разгръщане“ – куклен спектакъл, САЩ стълби „Каменица“ 19:30 ч. „Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO 4 септември сцена Куклен театър Пловдив 11:00 ч. „Огнивото“ – спектакъл на ДКТ Сливен Градска градина, срещу ЕВН 11:00 ч. „Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“ Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 11:30 ч. „Фолклорна магия“ – спектакъл на ДКТ Стара Загора сцена Театър Хенд 16:00 ч. „Клоунът и неговите деца“ – спектакъл на „Ателие 313“, София до Римски стадион 17:00 ч. „Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия до Римски стадион 17:00 – 17:40 ч. 18:00 – 18:40 ч. 19:00 – 19:40 ч. 20:00 – 20:40 ч. „Ти, аз и другите“ Проект живи статуи от Украйна, Португалия и България сцена Куклен театър Пловдив 18:00 ч. „Момче и вятър“ – Столичен куклен театър Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 18:00 ч. Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия стълби „Каменица“ 19:30 ч. „Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO терасата на Драматичен театър Пловдив, Главната пешеходна улица 20:30 ч. Музикален сет с Джипси Джаз сцена Куклен театър Пловдив 22:30 ч. „Allegro ma non troppo“ театър Ротатива, Испания 5 септември сцена Куклен театър Пловдив 11:00 ч. „Къде отиваш, конче?“ – спектакъл на ДКТ Добрич ул. „Княз Александър І“, до Градска художествена галерия 11:00 ч. „Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“ сцена Куклен театър Пловдив 16:00 ч. „Направено по поръчка“ – спектакъл на театър „Трейн“, Израел Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 17:00 ч. „Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия пл. „Ст. Стамболов“ 17:00 – 17:40 ч. 18:00 – 18:40 ч. 19:00 – 19:40 ч. 20:00 – 20:40 ч. „Ти, аз и другите“ Проект живи статуи от Украйна, Португалия и България кв. Капана, ул. „Христо Дюкмеджиев“ 18:00 ч. „Нумио“ театър Ротатива, Испания сцена театър „Хенд“ 18:00 ч. „Тя трябваше да каже НЕ“ – спектакъл на куклен театър „Не се паникьосвай“, Гърция  до Римски стадион 18:30 ч. Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия стълби „Каменица“ 19:00 ч.  „Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO Главна пешеходна улица от Община Пловдив до Римски стадион 19:30 ч. „Охлюв“ – пърформанс шествие на Театър на огъня и сенките Fireter, България сцена Куклен театър Пловдив 22:00 ч. „СамИ“ – театър „Умедио“, Испания 6 септември сцена Куклен театър Пловдив 11:00 ч. „Бременските музиканти“ – спектакъл на ДКТ Видин Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 11:00 ч. „Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“ сцена Куклен театър Пловдив 15:00 ч. „Вълшебното пътешествие на Удеард Тулне“ – спектакъл на куклен театър „Клайпедия“, Литва Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 17:00 ч.   „Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия до Римски стадион 17:30 – 18:10 ч. 18:30 – 19:10 ч. 19:30 – 20:10 ч. 20:30 – 21:10 ч. „Ти, аз и другите“ Проект живи статуи от Украйна, Португалия и България кв. Капана, ул. „Христо Дюкмеджиев“ 18:00 ч. Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия сцена Куклен театър Пловдив 18:30 ч. „Хензел и Гретел“ – спектакъл на Драматично-куклен театър Пазарджик Цар-Симеонова градина до Виенския павилион 19:00 ч. „Поко Льоко“ – улично цирково шоу на цирк„ Де Ла Люлин“ стълби „Каменица“ 19:30 ч. „Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO сцена Куклен театър Пловдив 21:00 ч. Закриване на фестивала „Новите дрехи на Краля“ – спектакъл на театър „Хенд“ 3 септември – 26 октомври Фестивал „Sounds Of The Ages 2016“ 3 септември Античен театър 20:00 ч. Концерт на Йън Андерсън – „The best of  Jethro Tull“ 22 септември Античен театър 20:00 ч. Концерт на Katatonia с оркестър а на Държавна опера – Пловдив Диригент Левон Манукян 23 септември пл. „Централен“ 20:00 ч. Концерт на Macaco,Испания 26 октомври зала „Колодрум“ 20:00 ч. Японските барабанистиYamato представят новата си програма„Bakuon – Легенда за ритъма на сърцето“ 3 септември – 31 октомври Център за Съвременно изкуство Баня „Старинна“ Седмица на съвременното изкуство „Музеят Ръб“ Повече информация за програмата на:  www.arttoday.org 3 септември 18:00 ч. Официално откриване 7 – 11 септември Международна среща на представители на Световната федерация на журналистите и писателите по туризма FIJET 10 септември Цар-Симеонова градина до Пеещите фонтани 19:00 ч. Церемония по връчването на награда „Златна ябълка“ за изключителния принос на Община Пловдив в развитието на туризма С участието на хора и оркестъра на Държавна опера – Пловдив 8 – 10 септември  Лапидариумът в Старинен Пловдив 20:30 – 22:30 ч. „Фасада“ – видео фестивал  Повече информация за програмата на: www.facade.arttoday.org 8 септември 20:30 ч. Официално откриване 9 – 10 септември Открита сцена Старинен Пловдив S'cool Rock Fest „Рокът за едно по-добро бъдеще“ Концерти на ученически рок групи с ментор Димитър Кърнев от група Д2, китарни клиники и уъркшопове в Балабанова къща и къща „Хиндлиян“ 10 – 23 септември Драматичен театър ХX Есенен международен театрален фестивал „Сцена на кръстопът“ „Театърът безкрая“ Повече информация за програмата на:  www.scenatepe.com 10 септември Голяма зала 19:00 ч. „Възвишение“ – по романа на Милен Русков Драматичен театър Пловдив Драматизация Александър Секулов и Иван Добчев Режисьор Иван Добчев 11 септември Камерна зала 19:30 ч. Спектакъл на Стайко Мурджев по текстове на Камен Донев Премиера на Драматичен театър Пловдив 12 септември Голяма зала 19:00 ч. „Вълци“ – по „Трънски разкази“ на Петър Делчев Премиера на Драматичен театър Пловдив Драматизация Александър Секулов Режисьор Диана Добрева Камерна зала 19:30 ч. „Ничия Земя“ – по филмовия сценарий на Данис Танович Народен театър „Иван Вазов“ София Сценична адаптация и режисура Стоян Радев 13 септември Голяма зала 19:00 ч. „Рейс“ от Станислав Стратиев Сатиричен театър „Алеко Константинов“ София Сценична версия и постановка Здравко Митков 14 септември Голяма зала 19:00 ч. „Бел Ами“ от Юрий Дачев по Ги дьо Мопасан Малък градски театър „Зад канала“ София Постановка Бина Харалампиева 15 септември Голяма зала 19:00 ч. „Синята птица“ – феерия от Морис Метерлинк Народен театър „Иван Вазов“ София Режисьор Мариус Куркински Камерна зала 19:30 ч. „Пилето“ – по романа на Уилям Уортън, пиесата на Наоми Уолъс, филма на Алън Паркър, с текстове от филма „Великият диктатор“ Младежки театър „Николай Бинев“ София Сценичен вариант и режисура Васил Дуев 16 септември Камерна зала 19:30 ч. „Какво правим с бабата“ Театрална компания „Лусия Миранда“ Испания Режисьор Лусия Миранда 17 септември Голяма зала 19:00 ч. „Ателие“ по „Зойкина квартира“ на Михаил Булгаков Клас „Проф. Стефан Данаилов“ Постановка проф. Стефан Данаилов Камерна зала 19:30 ч. „От тука започва България“ – авторски вербатим спектакъл ДКТ „Васил Друмев“ Шумен Режисура и композиция Неда Соколовска 18 септември Голяма зала 19:00 ч. „Лунатици“ от Кен Лудвиг Народен театър „Иван Вазов“ София Режисьор Росица Обрешкова Камерна зала 19:30 ч. „Дубльори“ от Кенан Тополян ДКТ „Димитър Димов“ Хасково Режисьор Елин Рахнев 19 септември Голяма зала 19:00 ч. „Отело“ от Уилям Шекспир Театър „Българска армия“ София Режисьор Иван Урумов 20 септември Голяма зала 19:00 ч. „Пурпурният остров“ от Михаил Булгаков Държавен куклен театър Варна Режисьор Теди Москов Камерна зала 19:30 ч. „Три любови“ от Айседора Дънкан и Иля Шнайдер Национален академичен театър „М. Занковецкая“ Лвов, Украйна Режисьор Таисия Литвиненко  21 септември Голяма зала 19:00 ч. „Хамлет“ от Уилям Шекспир Театрална компания The Festival Players Стратфорд на Ейвън, Великобритания Режисьор Майкъл Дайър Камерна зала 19:30 ч. „Госпожица Юлия“ от Август Стриндберг Театър 199 София Режисьор Йосиф Сърчаджиев 22 септември Голяма зала 19:00 ч. „Четири“ по „Квартет“ на Роналд Харвуд Нов театър НДК София Режисьор Ивайло Христов 23 септември Голяма зала 19:00 ч. „Анна Каренина“ – по романа на Л. Н. Толстой Премиера на Театър „София“ Драматизация и режисура Николай Поляков Съпътстваща програма Програмата включва театрални представления, концерти, представяне на книги и изложба, посветена на 400-годишнината от смъртта на Шекспир Музикална среда на юбилейното издание – Евгени Господинов 8 септември стълбите на „Каменица“ 20:00 ч. „Духът на Кармен“ от Анжел Вагенщайн Драматичен театър „Рачо Стоянов“ Габрово Режисьор Александра Хонг 19 септември Камерна зала 19:30 ч. „Онова нещо“ – ателие по Йордан Радичков Театрална работилница „Сфумато“ София Под ръководството на Маргарита Младенова и Иван Добчев 10 септември – 20  октомври Архитектурен форум Пловдив, 2016 10 септември – 20  октомври пл. „Централен“ Модул 1 Изложба на пловдивските архитекти Традиционен годишен преглед, който представя  най-новите проекти на пловдивските архитекти 20 юли – 25 септември Модул 2 Архитектурен конкурс „Тютюневият град на Пловдив – идентичност, обновяване, приобщаване“ Повече информация на сайта: http://tutun.kab-plovdiv.com/ 19 септември Дом на културата „Борис Христов“ 16:00 – 20:00 ч. Модул 3 Лектория  „Тютюневият град на Пловдив – идентичност, обновяване, приобщаване“ С участието на: арх. Ива Стоянова – д-р на архитектурнитенауки арх. Владислав Костадинов арх. Иван Колев – експерт в НИНКН Димитър Лулчев – икономист 5 – 20 октомври ул. „Райко Даскалов“ Модул 4 Изложба „Тютюневият град на Пловдив – идентичност, обновяване, приобщаване“ Представя всички проекти, участвали в архитектурния конкурс. 12 септември Античен театър 20:00 ч. Концерт на група „Фондацията“ С Дони, Кирил Маричков, Иван Лечев, Славчо Николов и Венко Поромански 12 септември – 10 октомври Европейски писателски срещи Писатели от световно измерение гостуват в Пловдив Давид Фоенкинос Франция Мануел РикоИспания Юз Алешковски Русия Силви Жермен Франция Мишел УелбекФранция Повече информация на сайта:www.plovdiv.bg 13 септември Античен театър  20:00 ч. „Поклон за Пловдив“ - юбилеен концерт на Христо Кидиков С участието на Йорданка Христова, Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Орлин Горанов, Росица Кирилова, Мими Иванова, Тони Димитрова 18 септември Античен театър 20:00 ч. Концерт на Найджъл Кенеди и „София Симфоникс“ „Новите четири годишни времена“ Диригент Маестра Любка Биаджони 19 – 25 септември различни локации в Стария град Празници на Стария град За повече информация: http://www.oldplovdiv.com/ 19 септември Античен театър 19:00 ч. Официално откриване на празниците 23 и 24 септември Музеи, галерии и открити пространства Нощ/Пловдив, 2016 Запази нощта за Пловдив! Повече информация за програмата на: www.night.bg 23 и 24 септември 19:00 – 01:00 ч. Програма „Музеи и галерии“ 24 септември 19:00 – 01:00 ч. Програма „Култура и клуб“ 23 и 24 септември 19:00 – 01:00 ч. Програма „Град и публични пространства“ 23 и 24 септември 19:00 – 01:00 ч. Програма „Отворени изкуства“ Новата програма на фестивала представя специална селекция от произведения и артисти, разделени тематично по жанрове: музика, кино, театър, литература, съвременно изкуство и др. 23 и 24 септември 16:00 – 01:00 ч. Детска програма „Малката Нощ“ 23 – 25 септември Дом на културата „Борис Христов“ Международен танцов фестивал в Пловдив Продажба на билети: касата на ДК „Борис Христов“ 23 септември 22:00 – 06:00 ч. Откриване на фестивала и танцово парти 24 и 25 септември 10:00 – 18:00 ч. 20:00 – 22:00 ч. 22:00 – 06:00 ч. Танцови уроци, семинари и уъркшопове по салса, кизомба, бачата, суинг,самба, меренге, регетон, улични танци и танцов фитнес Zumba Шоу-програма с участието на международни и български звезди – Алфредо Торес, Раул Торес, Ана Дончева, Калоян Иванов, Дорина Ангелова и др. Танцови партита 25 септември – 30 октомври Международен фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ Есен – 2016 Повече информация на сайта http://www.musicartissimo.com/bg/ 25 септември Римски стадион  18:30 ч. „Диксиленд ол' старс“ в „Празници на Стария град“ Венци Благоев – тромпет, корнет Невилиян Гемижев – кларинет, вокал проф. Владимир Радулов – пиано, вокал Александър Куманов – банджо, вокал Благой Гешев – тромбон Атанас Хаджиев – саксофон, вокал Невена Григорова – барабани Димитър Шанов – контрабас 30 септември  Балабанова къща 18:30 ч. Флейтово вълшебство Марио Кароли – флейта, Италия Ирина Георгиева – пиано, България, Швейцария 1 октомври Балабанова къща 18:30 ч. Перкусионен ансамбъл „Престо“ със специалното участие наТатяна Колева – маримба, перкусии 2 октомври Малката Базилика 11:30 ч. Хор „Космически гласове“ Диригент Ваня Монева 8 октомври Дом на културата „Борис Христов“ 11:30 ч. Бестселърите на Добринка Табакова Солист и диригент Максим Рисанов – виола, Украйна, Великобритания Солист Кристина Блаумейн – виолончело, Великобритания Оркестър на Държавна опера – Пловдив 9 октомври Балабанова къща 11:30 ч. Панчо Владигеров – Незабравимият Ружа Семова – пиано Теодора Късметска-Сороков – цигулка Александър и Константин Владигерови – тромпет, кларинет, саксофон, пиано, композиция 23 октомври Концертна зала 11:30 ч. Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ Диригент Пламен Джуров Солист Лия Петрова – цигулка 30 октомври кино „Лъки Синема“ 18:30 ч. „Да обичаш Кармен“ – пловдивска премиера на музикалния филм на Найо Тицин, разказан от британския актьор Бен Крос С участието на: Александрина Пендачанска – сопран Ладислав Елгр – тенор Арис Аргирис – баритон Кристина Пасароиу – мецосопран Съпътстваща програма „Хоризонти“ 24 септември  Балабанова къща 20:00 ч. „Дни на музиката в Балабановата къща“ гостува на „Нощ/Пловдив“ с концерт представяне на фестивала Участват: Ана-Мария Крайчева – сопран и флейта Чиро Месина – пиано, Италия 5 октомври АМТИИ Добринка Табакова – лекция по композиция 17 – 28 октомври Балабанова къща Сводеста зала Ателие „Севколорит“ и Севлия Тодорова представят изложбата „Вдъхновение“ 30 септември – 2 октомври  Стрийт арт фест Пловдив, 2016 Подробна програма на: www.plovdiv.bg 1 октомври ж.р. „Тракия“ 10:00 ч. Откриване на фестивала 30 септември – 9 октомври One Architecture Week, 2016 Програма „Действие“ Специални тематични изложби, иновативни студентски работилници, ангажирани намеси, много възможности за директно участие и взаимодействие с панелния квартал „Тракия“ За повече информация: www.onearchitectureweek.com https://www.facebook.com/OneArchitectureWeek/ 30 септември Хале в ж.р. „Тракия“ ул. „Съединение“ № 4 18:00 ч. Официално откриване на фестивала 7 – 9 октомври Plovdiv GuitArt Festival 7 октомври Официално откриване на фестивала Във фестивала ще вземат участие: Miscelanea Quartet – Залцбург, Австрия Веселин Койчев и Цветан Недялков фламенко-фюжън формация Дел Падре Спасимир Стойчев – Залцбург, Австрия Очаквайте подробната програма на: www.plovdiv.bg 9 – 30 октомври One Dance Week, 2016 Международен фестивал за съвременен танц и пърформанс Повече информация за програмата на: http://edno.bg/one-dance-week-2016/festivalut 9 октомври Дом на културата „Борис Христов“ 18:00 – 20:00 ч. Репертоар от 4 пиеси    Компания Stephen Petronio, САЩ 13 октомври Дом на културата „Борис Христов“ 19:30 – 20:30 ч. „Електрически приятели“ от  Ювал ПикCentreChorégraphiqueNationaldeRillieux-la-Pape, Франция 14 октомври Дом на културата „Борис Христов“ 19:30 – 20:35 ч. „Душевно пробождане“ и „Срамежливост“ КомпанияGoblinParty, Корея 17 октомври Драматичен театър  Голяма сцена 19:30 – 20:30 ч. „Колективна загуба на паметта“  КомпанияDOT504, Чехия 20 октомври Дом на културата „Борис Христов“ 19:30 – 20:45 ч. „Всичко отива по дяволите, скъпа“ от Фредерик Гравел Grouped'ArtGravelArtGroup, Канада 22 октомври Дом на културата „Борис Христов“ 16:00 – 16:45 20:30 – 21:15 „Второ тяло“  КомпанияAnarchyDanceTheatre, Тайван 22 октомври Стълби Каменица 20:00 – 20:20 ч. JINX 103  с участието на Йожеф Трефели и Габор Варга, Швейцария 29 октомври Драматичен театър Пловдив - Голяма сцена 19:30 KOVA - Географски инструменти  Компания LaVeronal, Испания 30 октомври Дом на културата „Борис Христов“ Зрителна зала 18:00 – 19:00 „Нагоре“ с участието на Йожеф Трефели и Майк Уинтър, Швейцария 14 – 16 октомври Военен клуб Национален конкурс за детско-юношеско творчество „С песен и обич творим добро“ 14  октомври 19:00 ч. Откриване на конкурса  Музикален поздрав от ДВФ „Омайниче“ 16 октомври 17:00 ч. Заключителен концерт на лауреатите в конкурса и връчване на наградите 15 октомври Национален поетичен конкурс „Добромир Тонев“ книжарница „Хермес Централ“ 18:00 ч. Награждаване на победителите 1 – 5 ноември Пловдив Джаз Фест 2016 1 ноември Официално откриване на фестивала Във фестивала ще вземат участие: група ZUCO 103, Ричард Бона, Давид Линкс, Георги Корназов, Хилда Казасян, Мирослава Кацарова, Белослава, Андрония Попова Очаквайте подробната програма на: www.plovdiv.bg