10.12.2016

Наполи се провали срещу Бешикташ, Бенфика с първа победа

Наполи допусна изненадваща загуба с 2:3 при домакинството си на Бешикташ от група „В“ на Шампионската лига. По този начин италианският отбор заплете сериозно интригата в групата и компрометира шансовете си за първото място в нея. Двубоят можеше да започне перфектно за Наполи в 4-та минута, когато...

Още

Барселона си осигури първото място в групата, след като победи победи Селтик

Отборът на Барселона си осигури първото място в група С на Шампионска лига, след като победи Селтик като гост с 2:0. Каталунците направиха грешка в Ла Лига през уикенда, като взеха само точка от домакинството си на Малага, но днес стигнаха до трите точки, благодарение на завърналия се в групата Лионел Меси, пише БГНЕС. Аржентинският футболист откри резултата в 24-та минута след асистенция на Неймар, а в 56-та минута оформи крайното 2:0 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Луис Суарес. В другия мач от групата Борусия Мьонхенгладбах и Манчестър Сити направиха равенство 1:1, като след тези резултати Барселона си осигури първото място в групата, а Сити – второто. Борусия от своя страна ще играе в Лига Европа през пролетта, тъй като завършва на трета позиция. Останалите резултати от вчера: Росто – Байерн 3:2 Атлетико Мадрид – ПСВ 2:0 Бешикташ – Бенфика 3:3 Наполи – Динамо Киев 0:0.

Резултатите от Шампионската футболна лига

Последните 8 мача от 5-ия кръг на Шампионската лига по футбол се изиграха тази вечер. Ето и резултатите: 1-ва група: „Лудогорец“ – „Базел“ 0:0 и „Арсенал“ – „Пари Сен Жермен“ 2:2. 2-ра група: „Бешикташ“ – „Бенфика“ 3:3 и „Наполи“ – „Динамо“ (Киев) 0:0. 3-та група: „Борусия“ (Мьонхенгладбах) – „Манчестър Сити“ 1:1 и „Селтик“ – „Барселона“ 0:2. 4-та група: „Ростов“ – „Байер“ (Мюнхен) 3:2 и „Атлетико“ (Мадрид) - ПСВ „Айндховен“ 2:0.

Селтик не затрудни Барселона, "каталунците" спечелиха група "C"

Барселона надигра шотландския Селтик като гост с 2:0 в мач от група "С" на Шампионската лига. И двете попадения бяха дело на голямата звезда на "каталунците" Лионел Меси. Аржентинският национал се разписа в 24-ата и 55-ата минута, печелейки трите точки за тима си. Така съставът на Луис Енрике си осигури първото място в крайното класиране в групата кръг преди края. Барселона събра 12 точки на върха, докато второто място е за Манчестър Сити. "Гражданите" завършиха 1:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Борусия е на трето място с 5 точки, а Селтик е четвърти с 2. Ето и останалите резултати в Шампионската лига: Група "А": Лудогорец - Базел 0:0 Арсенал - ПСЖ 2:2 Група "B": Бешикташ - Бенфика 3:3 Наполи - Динамо (Киев) 0:0 Група "D": Ростов - Байерн (Мюнхен) 3:2 Атлетико (Мадрид) - ПСВ (Айндховен) 2:0 ...