08.12.2016

Венгер: Лудогорец ме впечатли първото полувреме, чака ни тежко гостуване в София

Tрябва да покажем, че можем да играем така във всеки мач, каза французинът

Още

"Юнкер" отхвърли пътните проекти София – Калотина, София – Видин, София през Велико Търново до Русе

По плана "Юнкер" не бяха одобрени предложените проекти за пътища – за направленията София – Калотина, София – Видин, София през Велико Търново до Русе, които са ключови транзитни европейски коридори в България. Причината е в това, че тези проекти не генерират приходи. Това съобщи преди дни министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова. Затова усилията ни трябва да се насочат към инвестиции, свързани с финансовия инженеринг, който трябва да бъде развит с финансиране по оперативните програми. Регионалният министър припомни, че се планира създаването на шест фонда - фонд за водна инфраструктура, три фонда за градско развитие – за София, за Северна България и за Южна България, фонд за туристическа инфраструктура и един гаранционен фонд. Инвестициите по тези фондове ще бъдат по-малки в сравнение с тези по плана Юнкер, посочи министър Павлова. На дневен ред остава въпросът с финансирането на големите инфраструктурни проекти, като не трябва да бъдат забравяни малките общински пътища и градската инфраструктура. За съжаление Европа ни дава все по малко пари за глобалната и местна пътна инфраструктура и това е голямото ни предизвикателство. Надявам се, съвместно с бизнеса да намерим възможности за публично-частно партньорство, предстои скоро да бъде приет нов закон, синхронизиращ европейската директива и създаващ нов ред за концесиите и публично-частното партньорство, посочи министър Павлова. Според Павлова през предходния програмен период са инвестирани 2 млрд. лв. в стратегически пътни проекти, 3 млрд.лв. в общинска градска инфраструктура и свързаност на населените места. За новия период 2014 – 2020 инвестициите в базисна инфраструктура и в пътища са все по-малко, като тези за локална свързаност са почти нулеви. Ако преди имахме 2 млрд. за пътища, сега имаме 1 млрд., средствата за рехабилитация на пътната мрежа са наполовина. Затова е предизвикателство да намерим нов модел за финансиране, коментира регионалният министър. Тя поясни, че една от стъпките е чрез промяна на модела за заплащане на пътищата – чрез въвеждане на тол такси за изминато разстояние, така че който руши повече, да плаща повече. По този начин от по-голямата събираемост на приходите ще има възможност да бъде ремонтирана пътната инфраструктура, а в бъдеще и да се строи.

"Лудогорец" победи "ЦСКА-София" и се изравни в челото с "Левски"

Шампионът „Лудогорец“ надигра като домакин „ЦСКА-София“ с 2:1 и се изравни врчелото на класирането с „Левски“. Двата тима имат по 31 т., но разградчани имат мач-по-малко.   „Лудогорец“ бе по-активният тим на терена и след първите 45 минути имаха аванс от 1:0, след попадение на Вандерсон в 28-та минута. Второто попадение падна през второто полувреме – негов автор стана Козман Моци в 62-та минута.   За гостите от София в самия край на срещата отбеляза Густаво Кулма, а за нещо повече не остана време.   „ЦСКА- София“ остава  пети в класирането с 21 т. Резултати от 13 кръг и класиране: „Лудогорец“ – „ЦСКА-София“ 2:1 от петък: "Верея" - "Локомотив" (Горна Оряховица) 1:0 "Нефтохимик" - "Пирин" (Благоевград) 3:1 "Левски" - "Черно море" 1:0 от четвъртък: "Монтана" - "Ботев" (Пловдив) 3:1 от сряда: "Славия" - "Дунав" (Русе) 0:2 "Локомотив" (Пловдив) - "Берое" 1:1   класиране: 1. Лудогорец  12  10  1  1  36:13  31  2. Левски (София)  13  10  4  0  23:5  31  3. Черно море  13  7  2  4  18:15  23  4. Дунав (Русе)  13  6  4  3  17:11  22  5. ЦСКА-София  13  6  3  3  19:9  21  6. Ботев (Пловдив)  13  5  3  5  22:22  18  7. Локомотив (Пловдив)  13  4  5  4  20:20  17  8. Берое  12  5  2  5  11:15  17  9. Верея (Стара Загора)  13  4  3  6  12:20  15 10. Пирин (Благоевград)  13  4  2  7  14:22  14 11. Славия  13  4  1  8  17:24  13 12. Нефтохимик (Бургас)  13  3  2  8  14:23  11 13. Локомотив(Горна Оряховица) 13  3  2  8  10:22  11 14. Монтана  13  2  2  9  10:22  8.

"Арсенал" обърна "Лудогорец" за 3:2 в София

"Лудогорец" пропиля аванс от два гола и загуби с 2:3 от "Арсенал" в София в мач от четвъртия кръг на Шампионската лига по футбол. Така българският първенец остана на последното място в групата с актив от само 1 точка. Лондончани пък запазиха първото място с 10 точки, с което си осигуриха и място на осминафиналите.Англичаните започнаха по-добре мача и в осмата минута след атака от ляво Франсис Коклен изведе в чиста позиция Месут Йозил в пеналта, но от десетина метра германецът стреля слабо и право в ръцете на Милан Борян."Лудогорец" се посъвзе след колебливото начало и при първата си възможност откри резултата. Вандерсон центрира от фаул от дясно на границата на малкото наказателно поле и оставеният непокрит Джонатан Кафу с левия крак засече в мрежата за 1:0. Три минути по-късно разградчани нанесоха нов удар. Кафу се освободи от Киърън Гибс от дясно и пусна остър пас пред вратата и Клаудиу Кешерю засече в мрежата. "Арсенал" успя бързо да върне едно попадение. В 20-ата минута Месут Йозил беше изведен в ляво в пеналта и центрира от аутлинията към непокрития Гранит Джака, който от 12-13 метра насочи топката в долния ляв ъгъл на Борян. Гостите продължиха да доминират и три минути преди почивката Оливие Жиру изравни отблизо, след като засече с глава добро центриране на Аарън Рамзи от дясно.След почивката "Арсенал" задържаше повече топката, а "Лудогорец" основно се защитаваше, но използваше и всяка възможност за опасни контри. При една от тях в 63-ата минута Вандерсон беше изведен в ляво в пеналта и стреля по диагонала по тревата, но Давид Оспина спаси. Малко по-късно Марселиньо намери отново Вандерсон зад гърба на защитата на гостите, но Оспина пак се намеси решаващи и изби топката от краката на бразилеца. Двубоят вървеше към равенство, но две минути преди края Месут Йозил беше изведен от резервата Мохамед Елнени сам срещу Борян, преодоля го на границата на наказателното поле, след което финтира и двамата опитващи се да го блокират защитници на "Лудогорец" Козмин Моци и Хосе Луис Паломино и прати топката в опразнената мрежа. Лудогорец - Арсенал 2:3 (2:2) Лудогорец: Милан Борян, Йордан Минев, Хосе Луис Паломино, Козмин Моци, Натанаел, Абел Анисе, Светослав Дяков, Джонатан Кафу, Марселиньо, Вандерсон, Клаудиу Кешерю (80-Върджил Мисиджан)Арсенал: Давид Оспина, Карл Дженкинсън, Шкодран Мустафи, Лоран Кошчелни, Киърън Гибс, Франсис Коклен, Гранит Джака (87-Мохамед Елнени), Аарън Рамзи (75-Алекс Окслейд-Чембърлейн), Мeсут Йозил, Алексис Санчес (90-Алекс Айуоби), Оливие Жиру

"Лудогорец 2" изгуби от "Септември"-София с 1:3 в Разград

"Септември"София победи "Лудогорец II" с 3:1 в мач от II кръг на Втора професионална лига. Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Още в 14-ата минута Петър Тончев откри за гостите. Малко по-късно в 27-ата минута Стоян Предев удвои резултата. В 39-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите от Септември (София), която бе успешно изпълнена от Костадин Аджов. През втората част "Лудогорец" създаде няколко добри положения, но без резултат. В продължението Цветелин Чунчуков се разписа за крайното 1:3. След този м...

Мачът на „Лудогорец“ с ЦСКА-София – пряко по „Хоризонт“

Последният мач от 13-ия кръг на Първа професионална футболна лига започва днес в 15 часа и ще бъде предаван пряко по програма „Хоризонт“. През седмицата тимът от Разград загуби с 2:3 от „Арсенал“ на стадион „Васил Левски“ в Шампионската лига и се очаква треньорът Георги Дерменджиев да заложи на състава от тази среща. Треньорът на гостите – Ангел Йорданеску, вероятно ще направи промени в състава, допуснал 0:1 с „Локомотив“ (Пд) в предишния кръг. Ръководството на  „Лудогорец“ призовава феновете да дойдат на стадиона по-рано, за да се облекчи пропускателния режим и да се избегне струпване по входовете. Очаква се „Лудогорец Арена“ да бъде пълен, стадионът отваря врати в 13 ч. Класиране:  1. „Левски“ 13  9  4  0  23:5  31т.  2. „Лудогорец“  11  9  1  1  34:12  28  3. „Черно море“  13  7  2  4  18:15  23  4. „Дунав“  13  6  4  3  17:11  22  5. ЦСКА-София  12  6  3  3  18:7  21   6. „Ботев“  13  5  3  5  22:22  18  7. „Локомотив“ (Пд)  13  4  5  4  20:20  17  8. „Берое“  12  5  2  5  11:15  17  9. „Верея“  13  4  3  6  12:20  15 10. „Пирин“  13  4  2  7  14:22  14 11. „Славия“  13  4  1  8  17:24  13 12. „Нефтохимик“  13  3  2  8  14:23  11 13. „Локомотив“ 13  3  2  8  10:22  11 14. „Монтана“  13  2  2  9  10:22  8

Лудогорец Футбол Парк радва феновете в София преди мача с Арсенал

Футболен атракцион с много награди ще радва феновете преди втория домакински мач на Лудогорец от Шампионската лига срещу европейския гранд Арсенал. Българският футболен първенец посреща лондончани на 1 ноември на Националния стадион „Васил Левски“ в София, но още от 30 октомври в центъра на столицата ще има впечатляващо предизвикателство за запалянковците, пише БГНЕС. Те ще имат възможност да се забавляват в специално изградения аткракцион пред паметника на „Съветската армия”. Всички участници в игрите в Лудогорец Футбол Парк ще получат сувенири, а най-добрите – награди, осигурени от спонсорите на проявата VIVACOM и SONY. Специалната зона ще приема фенове и преди домакинския мач срещу Базел. Регистрацията за участие ще се извършва на място в Лудогорец Футбол Парк. Програма на събитията преди мача с Арсенал Неделя, 30 октомври: 11,00 ч – 19,00 ч (всеки желаещ може да се регистрира и да участва в предизвикателството) Понеделник, 31 октомври: 11,00 ч – 19,00 ч (всеки желаещ може да се регистрира и да участва в предизвикателството) Вторник, 1 ноември: 11,00 ч – 19,00 ч (всеки желаещ може да се регистрира и да участва в предизвикателството).

"Лудогорец" планира да направи школи в София и Варна

"Лудогорец" се подготвя да разшири обхвата на детско-юношеската си школа, съобщава БТА. Според информацията клубът планира да отвори школи извън Разград. Към момента шампионите са се насочили към София и Варна. В столицата за място е избран терен на летище "София". Собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев искал да приложи модела на големите клубове в Испания, които имат школи и свързани с тях фенклубове на различни места из страната. Ако проектът бъде...