16.01.2018

Арсенал писа "отличен" на Лудогорец

Арсенал прие Лудогорец в сблъсък от третия кръг в груповата фаза на Шампионската лига и разби българския шампион с 6:0 след попадения на Алексис Санчес Тио Уолкът, Алекс Чембърлейн и хеттрик на Йозил. Срещата започна с много силен натиск на домакините, които след няколко опасни атаки откриха резултата в 12-ата минута. Алексис Санчес получи извеждащ пас, финтира хвърлилият се на шпагат Козмин Моци и с много красив диагонален прехвърлящ удар матира Владислав Стоянов. В 45-ата минута мощен удар на Тио Уолкът от двайсетина метра направи Владо Стоянов безпомощен за втори път. През втората част нещата на терена не се промениха особено и лондончани бяха тотален господар на терена. Още след подновяването на играта Гибс центрира остро в наказателното поле, Санчес не успя да играе с топката, но тя стигна до Чембърлейн, който от точката на дузпата се разписа в десния ъгъл за 3:0. След това в светлината на прожекторите попадна Месут Йозил. Германският национал избухна, забивайки хеттрик и правейки загубата на "орлите" още по-срамна. В 56-ата минута започна шоуто на халфа. Той вкара за 4:0. В 83-ата минута Йозил реализира второто си попадение в срещата. Лукас Перес центрира към свободния Йозил, който от упор преодоля Стоянов. Това обаче не бе краят Йозил оформи своя хеттрик и довърши Лудогорец 3 минути преди края. Лукас Перес намери национала на Германия с хубав пас и той от от воле не сгреши, изпращайки коженото кълбо в близкия ъгъл на Стоянов. Така Арсе...