17.12.2017

Ясни са всички съперници на нашите на европейските по волейбол

Мъжките отбори на Турция, Испания и Естония са последните, които си осигуриха място на европейското първенство по волейбол за мъже в Полша през 2017 г. В баражите тимът на Турция отстрани Португалия след домакинско 3:0 и победа в реванша с 3:2. Естония също спечели и двете срещи с Латвия – 3:0 и 3:2, а Испания елиминира Гърция след 3:0 в първия мач и 2:3 в реванша.  Волейболистите на България се класираха директно, след като завършиха четвърти на последното първенство у нас и в Италия миналата година. Всички участници на Евроволей 2017 в Полша са: Полша, България, Франция, Словения, Италия, Русия, Сърбия, Германия, Финландия, Белгия, Словакия, Холандия, Чехия, Турция, Испания и Естония. При жените последните три места на първенството в Азербайджан и Грузия заеха отборите на Унгария, Чехия и Украйна. В баражите чехкините отстраниха състава на Словакия с 3:0 и загуба в реванша с 2:3. Украйна загуби у дома с 2:3 от Испания, но се наложи като гост с 3:1. Унгария загуби гостуването на Румъния с 0:3, но победи като домакин с 3:1. Така се стигна до златен гейм – 15:13 и класиране на европейското. Нашите момичета спечелиха квалификацията миналия месец с 6 победи от двата турнира в група „А“. Всички отбори на европейското са: Азербайджан, Грузия, Беларус, България, Италия, Белгия, Полша, Хърватия, Сърбия, Русия, Холандия, Германия, Турция, Унгария, Чехия, Украйна.