16.12.2017

Швеция-България 0:0

Българският национален отбор по футбол гостува на Швеция в битка от третия кръг на световните квалификации. Двата отбора играят при резултат 0:0. 7' Отбраната на България се пропука. Тойвонен отправи удар с глава от много близо разстояние, лед като засече центриране на Берг, но Стоянов се намеси решаващо. 22' Георги Костадинов върна лошо към Васил Божиков. От ситуацията се възползва Маркус Берг, който бързо отне топката, но в крайна сметка бе спрян с тяло от Божиков, който успя да изчисти коженото кълбо в ъглов удар. 30' След 30 минути игра българите все още не могат да застрашат с нищо противниковата врата. Шведите имат владение на топката над 60% и се опитват да притиснат "лъвовете", принуждавайки ги да бъркат в пасовете. Днешният сблъсък ще е 15-и в историята между двата тима. В досегашните 14 двубоя равносметката включва 10 победи за Швеция, 2 равенства и 2 успеха за България при голово съотношение 26:8 в полза на "Тре крунур". Главен арбитър е англичанинът Майкъл Оливър. "Лъвовете" не предизвикват никакъв интерес сред местните фенове. Стадион "Френдс Арена" е полупразен. На трибуните има не повече от 10 000 зрители. Към момента родните национали заемат четвъртото място в група А с актив от три точки. В миналия си мач възпитаниците на Петър Хубчев паднаха от Франция с 1:4 и сега ще опитат да се реваншират на феновете. Шведите от своя страна са на третата позиция с 4 точки. Те си спретнаха равенство с...