11.12.2017

Пеневата чета отново падна от Швеция

Ветераните на България загубиха с 1:4 от Швеция в приятелски мач, повторение на срещата за бронзовите медали от САЩ 94. Мачът се игра в Йоребро и започна с минута мълчание в памет на две от големите имена в двата отбора Трифон Иванов и Клас Ингесон. Йордан Лечков и Емил Костадинов държаха плакат с лика на Трифон Иванов, който почина от сърдечен удар по-рано тази година, а ликът на загубилия битката с рака преди две години Ингесон носеше неговият близък приятел Андерс Лимпар. Срещата се игра в две полувремена по 30 минути, а почетния гол за България вкара Бончо Генчев.  Съставът на България: Пламен Николов, Емил Костадинов, Йордан Лечков, Николай Илиев, Бончо Генчев, Илиян Киряков, Георги Георгиев, Златко Янков, Радостин Кишишев, Цанко Цветанов, Ивайло Андонов, Ивайло Йорданов, Петър Михтарски, Петър Александров.  ...