18.12.2017

Следете на живо: Франция - България 2:1

Националните отбори по футбол на Франция и България играят на "Стад дьо Франс" в квалификационна среща от група "А" по пътя към Мондиал 2018. В началото на двубоя резултатът е 2:1 за домакините. Михаил Александров откри за "трикольорите" в 6-ата минута от дузпа, но между 23-ата и 26-ата "петлите" тотално обърнаха развоя на мача. 30' - Надмощието на домакините в последните 20 минути е смазващо. Възпитаниците на Петър Хубчев почти не задържат топката във свое владение, докато съперникът разиграва свободно в центъра на терена, организирайки атака след атака. 26' - Ново попадение за Франция - 2:1! Димитри Пайе центрира отдясно км Гризман, последният не успя да играе с топката, но въпреки това тя влетя във вратата на Стоянов. 23' - Гол за Франция - 1:1! Кевин Гамейро възстановява равенството с прецизен изстрел с глава, след като беше изпуснат от Александър Александров. 14' - Французите разиграват продължително в центъра на терена, след което пробват изостряне на атаката по фланга, но комбинацията им е спряна от българската защита. 9' - Шанс за домакините от Франция, но Димитър Пиргов е на мястото си. Бранителят блокира изстрел на Кевин Гамейро, който бе изпуснат непокрит пред Владислав Стоянов. 6' - ГОЛ! Михаил Александров изпраща топката в долния десен ъгъл на Юго Лорис, тя срещна вътрешната част на гредата и влетя в мрежата - 0:1 за България! 5' - ДУЗПА ЗА БЪЛГАРИЯ! Георги Миланов ...