18.12.2017

Григор Димитров: Горд съм, най-накрая победих Рафа

Григор Димитров отвори нова страница в историята си, след като победи Рафаел Надал с 6:2, 6:4 в четвъртфиналите на турнира по тенис в Пекин. Така за първи път от 8 мача той надигра носителя на 14 титли от Големия шлем и за първи път влиза в четворката на турнира.  Победата е трета за българина срещу тенисист от топ 10 за тази година след успехите му срещу Анди Мъри (Великобритания) в Маями и швейцареца Стан Вавринка в Синсинати. Много съм щастлив, най-накрая постигнах победа над Рафа - сподели Григор. Той е от хората, които са били вдъхновение за мен през годините. От всеки мач с него мога да науча нещо, дори от днешния. Страшно много го уважавам. В същото време съм горд от резултата. Бях концентриран през целия мач. Доста съм доволен от тази победа, няма да ви лъжа. Доволен съм и от физическото си състояние, имайки предвид, че изиграх няколко мача над 2 часа. Играл съм срещу Рафа няколко мача и доста пъти бях близо до победа, но в решителните моменти сякаш се парализирах. Винаги нещо ставаше и губех. Този път изиграх перфектен мач. Ако искам да стигна върха трябва да побеждавам редовно точно тези съперници всяка седмица. Важното е да остана концентриран върху това, което ми предстои. Димитров коментира началото на мача, който започна с пет поредни пробива: Сервирах добре като цяло, но при хвърлянето на топката имах някои проблеми. Ако не сервираш добре срещу него, нямаш шанс. В  същото време четях играта добре, ударите ми влизаха, когато трябваше. Като цяло играх агресивно, но контролирах разиграванията, чувствах се добре от основната линия. Рафа Надал призна превъзходството на българина: Очевидно е, че Григор игра много по-добре от мен и заслужи победата. Загубих пет сервис-гейма, а така няма как да спечеля подобен мач. Борих се за всяка топка, но имах проблем със сервиса и това ми се отрази зле.