14.12.2017

„Ливърпул” с пета поредна победа

Отборът на „Ливърпул”  победи като гост „Суонзи” с 2:1 в мач от седмия кръг на английската Висша лига и преди останалите срещи от кръга излезе на второ място с 16 точки. Головете за петия пореден усех на тима в различните турнири вкараха Роберто Фирмино (54 мин) и Джеймс Милнър (84-ата от дузпа). За домакините се разписа Лирой Фер още в 8-ата минута. Удар за мениджъра на мърсисайдци Юрген Глоп обаче е контузията на Адам Лалана, който напусна принудително в 20-ата минута. На негово място влезе Даниел Стъридж, който в 39-ата минута падна в наказателното поле, но вместо дузпа съдията му показа жълт картон за симулация. В добавеното време Ван дер Хоорн от „Суонзи” имаше шанса да отбележи, като остана лице в лице с вратаря на гостите. Неговият удар обаче не улучи вратата. Така загубата поставя под сериозно съмнение оставането на поста на италианския мениджър на „Суонзи” – Франческо Гуидолин, заради слабото представяне на отбора този сезон. От 7 мача тимът от Уелс има 1 победа – в първия кръг, 1 равен и 5 загуби и е на ръба на зоната на изпадащите.