19.06.2018

Локо се препъна в Черно море с продължения и 2:2

Локомотив (Пловдив) не успя да се класира на бараж за влизане в Лига Европа, въпреки че поведе с 2:0 в реванша срещу Черно море. В първия мач във Варна пловдивчани бяха загубили с 1:2. Филип Михалевич с два гола даде добрия аванс през първото полувреме, но Марек Кузма с добавка вкара скъпоценен гол за "моряците" в 64-ата минута. В драматичните3 минути добавено време на мача и двата отбора можеха да елиминират своя съперник. Първо Ндонгала преодоля Велковски, след което копна добре топката над Милина, но Стивън Езе изчисти на голлинията. Локо отговори подобаващо минута след изтичане на продължението, когато Симеон Райков стреля от фаул, Макенджиев закачи топката, тя се удари в напречната греда и се върна в полето. Така редовното време завърши 2:1 в полза на Локомотив и двата тима трябваше да играят продължения. През първото продължение Черно море имаше осезаемо превъзходство и в 103-ата минута футболистите на Илиан Илиев вкараха така важния за тях втори гол. Георги Божилов центрира отляво към включилия се в атака Даниел Димов и бранителят вкара с глава за 2:2. Локо трябваше да постигне нови 2 гола, но футболистите бяха вече твърде изморени. Така "черно-белите" завършиха на осмото място в крайното класиране на Първа лига.