23.01.2018

"Аталанта" и "Лацио" правят голов спектакъл

Отборите на Аталанта и Лацио завършиха 3:3 в последната среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.   Двата тима сътвориха страхотен голов спектакъл, като четири от попаденията бяха реализирани през първата част. Матия Калдара (19) след пас на Петаня и Йосип Иличич (22) след подаване на Алехандро Гомес изведоха домакините с два гола напред в резултата. Сергей Милинкович - Савич (27, 35) обаче възстанови равенството след асистенции на Лукас Лейва и Марко Пароло. След почивката Йосип Иличич (50-дузпа) даде нова преднина на домакините, а Луис Алберто (79) оформи крайния резултат след асистенция на Фелипе Кайседо. Това бе трето равенство за "Лацио" този сезон и тимът е пети с 33 точки. "Аталанта" записа шесто реми на сметката си и заема седма позиция с 24 точки.