17.01.2018

Временно второ място за баскетболистките на Монтана

Баскетболистките на Монтана разгромиха със 73:54 точки при гостуването си хърватския Медвешчак. Срещата в Загреб бе от предпоследния кръг от груповата фаза на Адриатическата лига при жени. Момичетата на треньора Стефан Михайлов си решиха мача още след първите 10 минути. Те отбелязаха 21 срещу 9 точки за домакинките. Състезателките на Медвешчак се опитаха след почивката да се върнат в срещата, но успяха за кратко. Монтана постепенно увеличаваше аванса си, за да се стигне до солидна преднина в края. Стефан Михайлов пусна в игра всичките си състезателки. Христина Иванова бе най-резултатна с 19 т., а Сара Буут добави 14 т. Патриция Бура вкара 14 за Медвешчак. В последната си среща в зала „Младост” Монтана приема аутсайдера Рагуза на 18 декември. Преди него баскетболистките на Монтана делят второто място в група „В” с тима на Партизан, като вече си осигуриха място в следващия етап от надпреварата.