19.11.2017

Тежка загуба на „Берое Стара Загора“

Поражение в Адриатическата лига записа баскетболният „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева гостуваха на „Будучност“ в Подгорица и претърпяха неуспех след 49:72 точки. Още в първите 10 минути домакините натрупаха аванс от 10-тина точки ,който на полувремето нарастна до 19 при 21:40. Опитите на отбора на „Берое Стара Загора“ да промени хода на срещата през третата четвърт не успяха, а разликата до края набъбна до 23 точки. Габриела Костова бе най-резултатна за „Берое Стара Загора“ и отбеляза 13 точки. Гергана Иванова и Теодора Динева реализираха по 10. За домакините Анжелика Митрашинович отбеляза 16 точки. В следващия кръг на лигата старозагорки ще гостуват на „Партизан“ в Белград. Преди това им предстои среща от първенството с „Рилски спортист“ Самоков.